•  238
   1397/09/06 جانشين مجمع بسيج كشور: تقواي سياسي مهمترين ويژگي فرد انقلابي است
  جانشين مجمع بسيج كشور داشتن تقواي سياسي و ديني را مهمترين ويژگي فرد انقلابي دانست.

  به گزارش خبرنگار ايسكانيوز از اردبيل، داود گودرزي در همايش و جشن بزرگ جوانان مومن و انقلابي كه به همت بسيج دانشجويي اين واحد دانشگاهي برگزار شد، اظهار كرد: ویژگی فرد انقلابی قبول داشتن اهداف و آرمان های انقلاب، تلاش برای تحقق این اهداف، مرز داشتن با دشمن به معنی پذیرش استقلال کشور و تلاش برای حفظ آن و داشتن تقوای سیاسی و دینی است.

  وي افزود: هرجا تفکر انقلابی وجود داشته و بر اساس ارزش های انقلابی عمل شده، باعث پیشرفت کشور بوده است که نتایج آن در مقایسه صنایع موشکی و خودرو و نیز صنعت نفت و هسته ای و بوجود آمدن افرادی انقلابی مثل شهید تهرانی مقدم ها قابل مشاهده است.

  از ابتداي انقلاب با جريان غير انقلابي مواجه هستيم و چهره هايي غير انقلابي اي نمود پيدا كردند كه با اهداف و آرمانهاي انقلاب همسو نشدند، افرادي كه مباني فكري غلطي داشتند و غرب را به عنوان آرمانشهر و هر چيزي كه با آن جور در بيايد را فقط قبول داشتند.

  گودرزي گفت: روزانه در فضاي مجازي، فضاي فيزيكي، كلاس ها و جامعه با اين بحث ها مواجه هستيم كه در دوران چهل ساله انقلاب چه گذشته و دستاوردهايش چيست. برخي اساتيد مي گويند در كشور گراني است، مشكلات است، فساد است و حتي برخي مي گويند هر چه خوبي است در غرب است و ما هيچ چيزي نداريم. جوان انقلابي بايد تحليل كند كه كدام حرف درست است.

  رئيس اسبق سازمان بسيج دانشجويي كشور بيان كرد: ما بايد به عنوان جوان دانشجو واقع بين باشيم و از لحاظ شناخت و تشخيص پرچم دار و الگوي مردم باشيم، بايد واقعيت جريان ها را بشناسيم تا فريب نخوريم.

  وي ادامه داد: لازمه واقع بيني، داشتن و شناخت مباني است. بايد به اين تشخيص برسيم كه به دليل ارتكاب چه جرمي تحريم شديم. در اين خصوص گزاره هاي متفاوتي از زبان اساتيد و مسئولين كشور بيان شده است.

  او گفت: 40 سال از عمر پربركت نظام انقلاب اسلامي مي گذرد، انديشه ها و بيانات حضرت امام (ره) در رأس و ناظر، قانون اساسي كه ياران امام مثل شهيد بهشتي و ديگران نوشتند و در ادامه بيانات مقام معظم رهبري كه پرچم دار جريان انقلاب شدند، منابع اصلي و مبناي عمل جريان انقلابي است و براي ما بايد مبناي قياس و تشخيص باشد.

  گودرزي ريشه اختلافها را در پذيرش مباني دانست و افزود: پس از چهل سال هنوز برخي از انديشه هاي امام (ره) فهم نشده است، هنوز برخي از مفاد قانون اساسي به درستي پياده و اجرا نشده است.

  وي اضافه كرد: امام در بياناتشان فرموده اند كه براي شكم قيام نكرده ايم، قيام ما الهي است، ميخواهيم امپراطوري اسلام را پياده كنيم، پرچم لا اله الا الله بايد در تمام قله هاي جهان به اهتزاز درآيد، مي خواهيم عزت را به مسلمانان جهان برگردانيم، مباني همه اين گفتار در دين ما، قرآن و احاديث وجود دارد و همان كارهايي است كه ائمه ما دنبال مي كردند و شأن مردم و جامعه را در حكومت اسلامي مي دانستند چون در جامعه اگر حكومت اسلامي نباشد، نمي شود اسلام را بطور كامل پياده كرد.

  جانشين مجمع بسيج كشور خاطرنشان كرد: يك عده مثل بازرگان، بني صدر و ... از همان ابتدا مي گفتند تا اينجا رسيديم و انقلاب پيروز شد بس است، اداره امور كشور را ديگر به ما بسپاريد و روحانيون دخالت نكنند، مي خواستند برداشت شخصي خود از اسلام را پياده كنند، در آخر هم بني صدر آمد و منابع كشور را هدر داد و بعد از كشور فرار كرد و رفت.

  وي افزود: از ابتداي انقلاب با جريان غير انقلابي مواجه هستيم و چهره هايي غير انقلابي اي نمود پيدا كردند كه با اهداف و آرمانهاي انقلاب همسو نشدند، افرادي كه مباني فكري غلطي داشتند و غرب را به عنوان آرمانشهر و هر چيزي كه با آن جور در بيايد را فقط قبول داشتند.

  او ادامه داد: جريان نفاق هم در اين دسته بندي بودند كه امام علي (ع) در باره جريان نفاق گفته اند از خطر جريان نفاق در امان نخواهيم بود تا اسلام هست چون عوام فريبي مي كنند. مفسدين، غارتگران و اختلاسگران هم در اين دسته بودند كه منحرف شدند.

  گودرزي گفت: هدف امام (ره) و جريان انقلابي تشكيل يك جامعه نمونه اسلامي بود كه در آن مردم دغدغه معيشت ندارند، فقر وجود ندارد، كشور صاحب تكنولوژي و ثروت آفرين است، براي زندگي معنوي مردم نيز برنامه دارد و اسلام در آن كامل پياده شده است.

  وي افزود: حال سوال اينست كه چرا نتوانستيم؟ یک دلیل آن کوتاهی یا کم کاری عوامل داخلی بود، در عمل يك بخشي از جريان انقلاب که باید از اندیشه های امام پیروی می کردند، کوتاهی کردند. شهید بهشتی و دوستان شان نظام سیاسی کشور را تدوین کردند و بن بستی در نظام سیاسی وجود نداشت ولی در نظام های فرهنگی و اقتصادی این کار انجام نشد.

  او ادامه داد: یک بخش دیگر وجود جریان غیرانقلابی بود که نفوذیان و منافقین هم جزو این دسته بودند. علت دیگر دشمنان بیرونی ماست، مهمترین دشمن ما آمریکاست و دشمنی آن به حدی است که میخواهد نظام را از پا درآورد.   

  جانشين مجمع بسيج كشور بيان كرد: در همه حال اصل در نظام جمهوری اسلامی، دین است. می خواهیم دین اسلام را پیاده کنیم که خانواده، سبک زندگی، نسبت ها و ... در آن تعریف شده است. انحرافی ها، دین را از دیدگاه غرب لیبرالی می سنجند که این دیگاه رفتارها را متفاوت می کند.

  وي افزود: عدالت و معنویت تکیه گاه اصلی پیشرفت است و اگر قرار است به جامعه پیشرفته برسیم که عدالت محور است، نباید عده ای در زیر چرخ عدالت له شوند. جریان غیر انقلابی عدالت را قبول ندارند و با قرائت لیبرالی از امنیت و رفاه اجتماعی حرف می زنند.

  گودرزي اضافه كرد: ما طبق آیات قرآن و احادیث ائمه جهان را به اردوگاه حق و باطل تقسیم می کنیم. اولین کلمه لا اله الا ا... است که حق است و تولی و تبری در کنار نماز و جهاد جزو فروع دین ماست که بر مبنای آنها کار و حرکت می کنیم، جریان غیر انقلابی این تقسیم بندی و وجود نظام سلطه و دشمن را قبول ندارد.

  او تاكيد كرد: بحث ما اقتصاد مقاومتی مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی است و جزو معدود کشورهایی هستیم که خداوند این همه نعمت داده است مثل پنج میلیون نیروی کار آماده و جوان، نفت و گاز، هم مرز بودن با 15 کشور، تنوع آب و هوایی، بازار هشتاد میلیون نفری که با احتساب 400 الی 500 میلیون نفر جمعیت کشورهای همسایه با بازار گسترده در همین منطقه خودمان مواجه می شویم، همچنین در 40 رشته تاپ دنیا از قبیل نانو و هسته ای جزو برترین ها هستیم و در برخی دانش را داریم و در برخی به تولید صنعتی نیز رسیده ایم.

  گودرزي تصريح كرد: اقتصاد دانان با اذعان به این موارد می گویند شما همه مولفه های یک اقتصاد پویا و فعال را دارید، رهبر معظم انقلاب با دانستن ظرفیت های کشور، سیاست اقتصاد مقاومتی را بر مبنای استفاده از این ظرفیت های عظیم، تنظیم و اعلام فرموده اند. اما جریان مقابل طرفدار اقتصاد لیبرال و بازار آزاد است.

  وي ادامه داد:  ایراد مشاهده شده در عقب ماندن اجرای این سیاست از سوی مسئولین ریشه اش در اینست که در مقام حرف می گویند این سیاست ها را قبول داریم ولی در عمل لیبرالی عمل می کنند.

  جانشين مجمع بسيج كشور گفت: حال ما برای درک و تحلیل این دو جریان باید حرف های هر دو طرف را بشنویم و بخوانیم و با اینکار به این نتیجه می رسیم که اندیشه انقلابی برای ساختن زندگی بهتر برای همه ایرانی ها، کفایت دارد.

  پاسخ به پرسش هاي حاظران  و مداحی هم از بخش های ديگر همايش و جشن بزرگ جوانان مومن و انقلابي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل بود.

تازه ترین اخبار