•  1869
   1396/10/02 دکتر رهبر در سیزدهمین نشست هماهنگی و پایش امور استان ها: ساختار مدیریتی، اداری، مالی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی باید یکپارچه شود
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ساختار مدیریتی، اداری، مالی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی باید یکپارچه و هماهنگ شود.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در سیزدهمین نشست هماهنگی و پایش امور استان ها هدف از تشکیل این جلسه را اتخاذ شیوه هایی برای مدیریت هزینه ها متناسب با کاهش درآمدها عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک برند در سطح ملی و بین المللی است که باید ضمن حفظ این جایگاه بر ارتقاء آن بیفزایم.

  وی با بیان اینکه هیچ واحد دانشگاهی ادغام یا تعطیل نمی شود، اظهار داشت: باید واحدها و مراکز دانشگاهی را ابتدا در استانها مدیریت کنیم، به این معنا که در سطح استان با رعایت ملاحظات سیاسی، اجتماعی و امنیتی و در نظر گرفتن شرایط فرهنگی استان، واحدهای دانشگاهی را به جهت فاصله جغرافیایی، ناحیه بندی کنیم.

  دکتر فرهاد رهبر با تأکید بر یکپارچه سازی ساختار مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید ساختار مدیریتی، اداری، مالی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یکپارچه و هماهنگ شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه هیچگونه مرزی بین دانشگاه های کشورهای اروپایی برای گذراندن واحدهای درسی نیست، خاطرنشان کرد: آنها با ایجاد و رعایت یک استاندارد واحد به دانشجویان مجوز می دهند که واحدهای درسی خود را در صورت تمایل و نیاز در دانشگاه های مختلف بگذرانند.

  وی اولین و مهم ترین گام برای یکپارچه سازی دانشجویی را استاندارد سازی دانست و افزود: با استانداردسازی تمامی واحدهای دانشگاهی، دانشجویان می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، واحدهای درسی خود را در یک یا چند واحد دانشگاهی سپری کنند.

  ساختار واحدهای دانشگاهی باید متناسب با سازمان مرکزی اصلاح شود

  دکتر فرهاد رهبر درخصوص امکان بهره برداری و جابجایی امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی واحدهای دانشگاهی در سطح استان، گفت: باید تجهیزات آزمایشگاهی واحدهای دانشگاهی تحت عنوان آزمایشگاه مرکزی نامگذاری شود تا برای نقل و انتقال و بهره برداری از آنها، واحد استفاده کننده دچار مشکل نشود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ناحیه بندی واحدها و مراکز دانشگاهی به معنای برتری و تفوق یک واحد بر دیگری نیست، بلکه به معنای یکپارچه سازی است.

  وی به اصلاح ساختار سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: ساختار واحدهای دانشگاهی باید متناسب با سازمان مرکزی اصلاح شود.

  دکتر فرهاد رهبر درباره ایجاد معاونت پزشکی در استانهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در صورتی که مصوبه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در استانها اجرا شود، مجاز به ایجاد پست معاونت پزشکی هستند.

  انتهای پیام/

تازه ترین اخبار

fapjunk.com