•  1732
   1396/10/02 دکتر فرهاد رهبر در جمع خبرنگاران: منافع دانشگاه آزاد اسلامی برای مردم است
  دکتر فرهاد رهبر گفت: منافع دانشگاه آزاد اسلامی برای مردم است.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در حاشیه شانزدهمین همایش دبیران هم اندیشی دانشگاه های کشور که صبح امروز در مشهد مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای گسترش هم اندیشی استادان و برنامه های فرهنگی گفت: آنچه مسلم است این است که رکن اساسی هر دانشگاه و واحد علمی استادان هستند و قاعدتاً اگر بخواهیم برنامه ریزی داشته باشیم تا دانشگاه نقش مؤثری در جامعه ایفا کند، باید از کانال اساتید اقدام کنیم.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برنامه ریزی برای ارتقا دانش استادان، اصلاح هرم هیأت علمی، برنامه ریزی برای افزایش اخلاق حرفه ای در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد تا علم و فرهنگ هم راستا با یکدیگر در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا یابد.

  وی با بیان اینکه هدف از افزایش سطح علم و فرهنگ اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی این است که این دانشگاه بتواند در اهداف اصلی خود نقش آفرینی کند، گفت: اکنون دانشگاه ها به سمت نسل سوم که دانشگاه های حل مسأله محور است، حرکت می کنند و این تغییر به معنای آن است که باید ابتدا مسائل را بشناسیم و بعد برای حل آن تدبیر کنیم.

  دکتر فرهاد رهبر اضافه کرد: برای تحقق نسل سوم دانشگاه استادان باید بدانند که نیازهای جامعه و صنعت چیست و چگونه می توانیم آنها را حل کنیم. برای اینکار یک توان تیمی لازم است که دانشجویان در کنار اساتید قرار گرفته و با کمک دانشگاه به این حوزه ورود کنند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: برگزاری چنین نشستهایی حکایت از آن دارد که بتوانیم با هم اندیشی استادان به صورت شبکه ای در دانشگاه ها دانش استادان را افزایش دهیم و دسترسی ایجاد شود که استادان بتوانند از این امکانات با کسب اطلاع از آنچه در جامعه می گذرد و ایجاد ارتباط سیستماتیک بهره ببرند.

  وی در پاسخ به سوال دیگری درباره کاهش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاه دولتی بسیار کمتر است.

  دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه شهریه دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نرخ تورم سالانه که از سوی دولت اعلام می شود، افزایش می یابد، گفت: در یکی دو سال اخیر شهریه دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با تورم افزایش پیدا کرده، اما با این حال ما تلاش داریم که با مدیریت و کاهش هزینه ها شهریه دانشجویان را مدیریت کنیم.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی غیر دولتی و غیرخصوصی و متعلق به مردم است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اگر منافعی داشته باشد، برای مردم است و ما تأکید داریم که از در مضیقه قرار گرفتن مردم پرهیز شود و تلاش داریم هزینه ها را تا جایی که ممکن است، کاهش بدهیم.

  وی اضافه کرد: اخیراً مصوبه ای برای برخی رشته محل ها داشتیم و به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اختیار دادیم تا با توجه به امکانات موجود و استادانی که در آن واحد وجود دارند، برای برخی از رشته ها تا 50 درصد تخفیف لحاظ شود.

  دکتر فرهاد رهبر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان زلزله زده استان کرمانشاه که درگیر این حادثه دردناک هستند هم تخفیف ویژه ای قائل شده است و ما حمایت از دانشجویان را از وظایف خود می دانیم.

تازه ترین اخبار

fapjunk.com