•  3099
   1395/06/20 برگزاري هشتمین جلسه پایش امور استان ها در جوار بارگاه امام هشتم
  دکتر میرزاده: تمام مسئولان دانشگاه برای توسعه کیفی این دانشگاه، با دلسوزی کار کنند/ در مقابل هجمه ها از حق دانشجویان و دانشگاه دفاع کنید

  هشتمین نشست هماهنگی و پایش امور استان ها دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست دکتر میرزاده و با حضور روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان های سراسر کشور در واحد مشهد برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در ابتدای جلسه با سلام بر امام علی بن موسی الرضا (ع) گفت: خوشبختانه این سومین باری است که در کنار مرقد شریف ثامن الحجج (ع) توفیق تشکیل جلسه به ما دست داد و با استعانت از روح بلند امام بزرگ شیعیان برای بهبود امور دانشگاه آزاد اسلامی این جلسه را آغاز می کنیم.

  وی با تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع)، یاد و خاطره حجاج ایرانی کشته شده در فاجعه منا را گرامی داشت و برای روح درگذشتگان طلب آمرزش کرد.

  دکتر میرزاده با اشاره به افتتاح یادمان شهدای گمنام واحد مشهد در روز گذشته گفت: این یادمان طرح بسیار زیبایی است که توسط یکی از اعضای هیات علمی این واحد ساخته شده است. از روح همین شهدا استعانت می جویم که خداوند به ما کمک کند که در چارچوب وظایف خود خدمات بزرگی به رشد و توسعه علمی، پژوهشی و کارآفرینی کشور انجام دهیم.

  وی با اشاره به آیه «وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ» گفت: این آیه بیانگر این است که شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزی دارند. این موضوع بار بسیار سنگینی بر دوش ما قرار می دهد. باید برای پیشرفت جمهوری اسلامی ایران که با خون این شهیدان پایدار مانده است، تمام تلاش خود را به کار بندیم. نظام مندی جمهوری اسلامی یکی از وجوه رزق این شهداست. بنابراین وظیفه سنگینی بر دوش ماست و از روح شهدا کمک می خواهیم که به ما در بهبود امور دانشگاه آزاد اسلامی کمک کنند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما بداخلاقی های فزاینده ای وجود دارد که غیر قابل قبول است، اظهار داشت: جعل و دروغ و افترا و تهمت در محافل و شبکه های اجتماعی بسیار دیده می شود و این نشان دهنده دور شدن ما از اسلام است. این شهدا بودند که برای پایداری جمهوری اسلامی ایران جان خود را فدا کردند و افزایش این بداخلاقی ها در جامعه، با روند تداوم انقلاب و فلسفه آن مغایرت دارد.

  میرزاده با بیان اینکه تشکیل جلسات می تواند منشاء توسعه و پیشرفت امور باشد، از روسای دانشگاه آزاداسلامی استان ها خواست تصمیم های جلسات پایش و سایر جلسات به مرحله اجرا برسد و مصوباتی که اجرایی نمی شوند، مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

  وی خطاب به روسای واحدهای استان گفت: برای این جلسات ارزش قائل شوید و مصوبات آن را اجرایی کنید چرا که دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور نقش بسیاری دارد و در دنیا بینظیر است.

  دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی حاصل پس انداز مردم ایران برای توسعه علمی و پژوهشی کشور است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک امانت در دستان ماست، باید از این امانت به خوبی محافظت شود و تمام مسئولان دانشگاه برای توسعه کیفی این دانشگاه، با دلسوزی کار کنند.

  میرزاده با بیان اینکه خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی علیرغم حسادت حاسدان و عناد مخالفان، روز به روز در داخل و خارج کشور به سوی تعالی و پیشرفت گام بر می دارد، تصریح کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و ان شاء الله در سالهای آینده برنامه ریزی مصوبی برای ارتقای رتبه دانشگاه در محافل علمی ملی و بین المللی صورت خواهد گرفت.

  میرزاده از روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها خواست ریاست دانشگاه را در مقابله با هجمه ها تنها نگذارند و تمام تلاش خود را برای دفاع از حقانیت دانشگاه آزاد اسلامی به کار بندند و استانداردهای آموزشی واحدها را بالا ببرند.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به گزارش دکتر علوی فاضل درخصوص اجرای مصوبات جلسات پایش در دانشگاه آزاد اسلامی استان های سراسر کشور، اظهار داشت: خوشبختانه این گزارش نشان می دهد که اکثریت استان ها در اجرایی کردن مصوبات دانشگاه عزم جدی داشته اند. از تمام مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تشکر می کنم که در قسمت صف، اجرا و برنامه ریزی و در رقابت با 2هزار و 300 رقیب دانشگاهی، برای ارتقای کیفیت این دانشگاه تلاش می کنند.

  میرزاده خاطرنشان کرد: خدا را شاکرم که توفیق داده در جایگاه توسعه علمی و پژوهشی ایران، موجب سرافرازی و سرآمدی کشور شویم و ما باید از این موقعیت برای ارتقای رتبه علمی ایران در دنیا تلاش کنیم.

  وی در ادامه جلسه، با اشاره به توسعه امور فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بحث فرهنگ، بحث بسیار مهمی در جامعه است و توسعه فرهنگی همواره موجب توسعه در سایر جنبه های اقتصادی، اجتماعی و... می شود. بنابراین این موضوع با جدیت در دانشگاه آزاداسلامی دنبال می شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس 71 در بهمن ماه سال جاری تاکید کرد: در این اجلاس، تولیدات فرهنگی دانشگاه و محصولات شرکت های دانش بنیان فرهنگی دانشگاه در نمایشگاه های دائمی دانشگاه آزاد اسلامی به معرض نمایش گذاشته خواهند شد. از این رو از تمام مسئولان دانشگاه در سراسر کشور می خواهم نسبت به تشکیل شرکت های دانش بنیان فرهنگی و توسعه امور فرهنگی خود، اهتمام بورزند.

  وی در ادامه جلسه با اشاره به وضعیت مطلوب تشکل های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین توجه را به مسائل تشکل های دانشجویی داشته است و به کانون های قرآن و عترت، برگزاری اردوهای جهادی و راهیان توجه ویژه ای شده و می شود.

  دکتر میرزاده در پاسخ به پیشنهاد یکی از دبیران هیات امنای استانی مبنی بر راه اندازی ستاد پاسخگویی در استان ها، از روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها خواست با استفاده از تجربیات موفق دکتر دعاگویی رئیس حوزه ریاست و مهندس نخکوب مدیر اجرایی حوزه ریاست، هرچه سریع تر ستاد پاسخگویی را در استان های متبوع خود راه اندازی کنند.

  وی در توضیح مشخصات سامانه پاسخگویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این سامانه با هدف تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی صحیح و سریع به دانشجویان راه اندازی شد و تلفن گویای 4748 به صورت 24ساعته پاسخگوی داوطلبان و دانشجویان است. همچنین متقاضیان می توانند مکاتبات ثبت شده خود را با استفاده از کد رهگیری، از طریق این سامانه پیگیری کنند.


تازه ترین اخبار

fapjunk.com