•  401
   1399/08/15 در سمینار قره باغ دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل مطرح شد/ مسئول مرکز فرهنگی قفقاز در استان: امنیت آذربایجان و ایران متاثر از همدیگر است
  محمدرضا کفاش امنیت آذربایجان و ایران را متاثر از همدیگر دانست

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل ، مسئول مرکز فرهنگی قفقاز در استان تصریح کرد: مناقشه قره باغ از دریچه منافع جمهوری اسلامی ایران نیازمند بررسی است. منطقه قره باغ داخل خاک جمهوری آذربایجان است و هیچ ارتباطی با خاک ارمنستان ندارد. قبل از جنگ به دلیل تغییرات جمعیتی قره باغ به نفع ارامنه، ارامنه درخواست استقلال یا انحلال به ارمنستان را داشتند.

  محمدرضا کفاش با بیان اینکه دولت آذربایجان این موضوع را قبول نکرد و جنگ آغاز شد، اضافه کرد: حتی میانجیگری‌ها هم بی‌نتیجه می‌ماند و سال 92، با ورود گروه مینسک، در منطقه طی سال 94 آتش بس اعلام می‌شود.

  به گفته کفاش با وجود اعلام آتش بس مرتب درگیری نظامی را شاهد هستیم و در وضعیت فعلی نیزبا توجه به ابعاد درگیری‌ها شاهد جنگی تمام عیار هستیم.

  این کارشناس متذکر شد: قره باغ جزو لاینفک خاک جمهوری آذربایجان است و این موضوع غیر قابل انکار است. از سویی آذربایجان کشوری مسلمان است و قره باغ خاک اسلام محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به مرز مشترک ایران و آذربایجان تاکید کرد: امنیت و ثبات آذربایجان به منزله امنیت و ثبات ایران است و به همین دلیل نمی‌توان قره باغ را در حوزه منافع ملی کشور ندانست.

  کفاش افزود: جمهوری اسلامی ایران با  4 قطعنامه صادره شورای عالی امنیت همراهی کرده است و احقاق حق آذربایجان را تائید می‌کند. کارنامه ما روشن و قابل دفاع است اما روشنگری نشده است.


تازه ترین اخبار

fapjunk.com