•  371
   1399/07/12 رسولی خبر داد؛ تدوین برنامه‌ توسعه دانش‌بنیان ورزش قهرمانی/ سرای نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی راه‌اندازی می‌شود
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: این دانشگاه با توجه به وجود مرکز سنجش سلامت و استعدادیابی ورزشی و فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی در راستای توسعه دانش‌بنیان ورزش قهرمانی برنامه‌های لازم را تدوین می‌کند.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، اسحاق رسولی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تشریح دستاوردها و تصمیمات  اتخاذشده در سفر دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت همراه به استان اردبیل اظهار کرد که این سفر نقطه عطفی برای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل و منطقه شد.

  تعیین مأموریت منطقه‌ای در زمینه آب‌های معدنی گرم

  وی افزود: در این سفر مأموریت منطقه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در زمینه آب‌های معدنی گرم تعیین شد. با توجه به وجود چشمه‌های فراوان آب‌های گرم معدنی به‌ویژه در شهرهای سرعین، نیر و مشگین‌شهر و اینکه جاذبه اصلی گردشگری استان، آب‌های گرم محسوب می‌شوند و تاکنون از این آب‌های گرم معدنی صرفاً به‌عنوان استخرهای آب‌تنی استفاده می‌شود، نیاز اساسی برای ورود دانشگاه در این عرصه وجود دارد.

  ایجاد دانشکده علوم و فنون آب‌های معدنی گرم

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: مقرر شد دانشکده علوم و فنون آب‌های معدنی گرم در اردبیل ایجاد شود و دانشگاه برای رونق صنعت گردشگری و توسعه استان در زمینه آب‌های معدنی گرم، نقش‌آفرینی اساسی داشته باشد و در همین راستا راه‌اندازی مجموعه هیدروتراپی در سرعین نیز مورد تأکید قرار گرفت.

  تأکید بر راه‌اندازی مجموعه هیدروتراپی در سرعین و دانشکده موضوعی صنایع خلاق

  رسولی اضافه کرد: با توجه به مجموعه فعالیت‌هایی که در زمینه صنایع خلاق و فرهنگی در واحد اردبیل صورت می‌گیرد و امکانات، فضا، تجهیزات و نیروی انسانی موجود، مقرر شد دانشکده موضوعی صنایع خلاق هم راه‌اندازی شود.

  موافقت با شکل‌گیری سرای نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی

  وی با بیان اینکه شکل‌گیری سرای نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی نیز در این سفر مورد موافقت قرار گرفت، بیان کرد: با توجه به راه‌اندازی مزرعه گردشگری در زمین هشت هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از سال گذشته که در آن مجموعه‌ای از فعالیت‌های متنوع کشاورزی و دامداری با رویکرد فعالیت‌های تحقیقاتی و دانش‌بنیان، ترویج گردشگری با رویکرد تجربه زندگی روستایی و آموزش در جریان است و فعالیت دانشگاه در زمینه توسعه روستایی با انتخاب روستای سوها به‌عنوان روستای نمونه برای تبدیل به روستای بدون بیکار، مقرر شد مزرعه گردشگری با رویکرد توسعه کسب ‌و کارهای کشاورزی نوین به‌کار گرفته شود.

  رسولی خاطرنشان کرد: مقرر شد در این مزرعه فضایی برای آموزش ایجاد و براساس این فعالیت‌ها در حوزه آموزشی و رشته‌های کشاورزی رویکرد جدیدی شکل گرفته و رشته‌هایی در زمینه توسعه کسب‌وکارها و کارآفرینی روستایی و کشاورزی نوین راه‌اندازی شود.

  راه‌اندازی رشته طب سنتی

  وی یادآور شد: با توجه به فعالیت‌های انجام‌شده در زمینه گیاهان دارویی و وجود دانشکده پزشکی و رشته شیمی در زمینه راه‌اندازی رشته طب سنتی اقدامات لازم انجام می‌شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: تسریع در اخذ مجوز آزمایشگاه مرجع و تجمیع آزمایشگاه‌ها با هدف خدمات‌دهی مناسب برای شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناوری و توسعه کسب‌وکارهای خدمات بازاریابی برای پشتیبانی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناوری در نفوذ و توسعه بازار از اقداماتی است که مقرر شده است، انجام شود.

  تدوین برنامه‌های لازم برای توسعه دانش‌بنیان ورزش قهرمانی

  رسولی عنوان کرد: با توجه به گشایش مرکز سنجش سلامت و استعدادیابی ورزشی و فعال‌شدن باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه و سالن‌های ورزشی واحد اردبیل با مشارکت بخش خصوصی، مقرر شد واحد اردبیل در راستای توسعه دانش‌بنیان ورزش قهرمانی برنامه‌های لازم را تدوین کند و در زمینه تیم‌داری، رشته ورزشی کشتی و محور قرارگرفتن برای تمرینات تیم کشتی فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی مدنظر باشد.

  وی تأکید کرد: در ارتباط با سایت و ساختمان نیمه‌کاره واحد مشگین‌شهر، مقرر شد رئیس واحد دانشگاهی با کارکنان و اعضای هیئت علمی جلسه تبادل‌نظر برگزار کند و چنانچه پیشنهادی بهتر نبود درباره تهاتر مجموعه اقدامات لازم انجام شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود: مقرر شد با محور «دکتر سعید آزادیان» دبیر شورای گسترش، آمایش، برنامه‌ریزی و کارآفرینی و «دکتر وحید ضرغامی» مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی، تعدادی از مجریان طرح‌ها دیداری در سازمان مرکزی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشند و در راستای توسعه و پیشبرد طرح‌ها نکات لازم را پیش بگیرند.

  رسولی بیان کرد: تصمیم گرفته شد در مورد بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل که با قرارداد ۱۰ ساله تجهیز و بهره‌برداری آن به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شده است، درباره مسائل و مشکلات موجود در خدمات‌دهی دانشگاه علوم پزشکی به دانشگاه آزاد اسلامی براساس قرارداد منعقدشده رهنمودهایی ارائه شود.


تازه ترین اخبار

fapjunk.com