•  462
   1399/05/06 پردل خبر داد؛ ساخت ۲ نوع دوچرخه در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
  رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از ساخت و اختراع ۲ نوع دوچرخه پرطرفدار در این مرکز خبر داد.

  بابک پردل در گفتگو با روابط عمومی واحد اردبیل از ساخت و اختراع دو نوع دوچرخه پرطرفدار در این مرکز خبر داد و اظهار کرد: واحد فناور کیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل که در سال گذشته خودروی کارتینگ خود را به مرحله تجاری رسانده بود، اکنون موفق به  ساخت و اختراع دو نوع دوچرخه پرطرفدار جهان شده است.

  وی ادامه داد: یکی از دوچرخه‌ها صرفاً برای افراد بالای ۳۰ سال طراحی و ساخته است و مصرف آن در خرید از فروشگاه‌ها و رفتن به محل کار مورد نظر است و شرکت تولیدکننده آن در نظر دارد که نسخه بعدی این دوچرخه را تاشو طراحی کند که به‌راحتی در همه خودروها جا شود.

   

  رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل افزود: نمونه مشابه این دوچرخه در کشور چین و با قیمت هزار و ۱۰۰ دلار عرضه می‌‌شود؛ اما قیمت فعلی دوچرخه تولیدشده در این واحد فناور ۳ میلیون تومان است که مزیتی جدی به حساب می‌آید.


  پردل درباره دوچرخه دوم نیز بیان کرد: دوچرخه تردمیلی از مشابه آن در کشور ژاپن که خریدار بسیار زیادی دارد، الگوبرداری و بومی‌سازی‌ شده است و مکانیزم بسیار جذابی دارد، به اینصورت که شما باید روی این دوچرخه قدم بزنید تا موتور الکتریکی آن شروع به حرکت‌دادن دوچرخه کند و هوش مصنوعی این دوچرخه به راننده این پیغام را می‌دهد که اگر قدم نزنید، دوچرخه شما را به مقصد نمی‌رساند.

  وی اضافه کرد: قیمت تمام‌شده این محصول در شرکت کیان  ۹ میلیون تومان است، در حالی که نمونه خارجی این محصول با قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ دلار در فروشگاه‌های اینترنتی به فروش می‌رسد.

  رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد محصولات و قطعات این دوچرخه‌ها ایرانی و یا دست‌ساز هستند و ۳۰ درصد مابقی شامل لاستیک، تیوب، باتری و موتور الکتریکی است.   

تازه ترین اخبار

fapjunk.com