•  540
   1399/04/11 به همت مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل؛ راه اندازی نیروگاههای برق خانگی با اینورترهای ایرانی امکان پذیر شد
  دکتر اسحاق رسولی از نصب اینورترهای تولید شده توسط واحد اردبیل در نیروگاههای برق خانگی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل دکتر اسحاق رسولی در جریان جلسه مشترک با بسیج مهندسین استان گفت: اینورترهای مورد استفاده در نیروگاههای برق خانگی در خارج از کشور تولید می‌شوند که با توجه به تحریمهای موجود، تهیه آنا بسیار مشکل شده و با هزینه زیاد همراه است.

  وی ادامه داد: در جلسات گذشته و برای همراهی با طرح جهاد روشنایی متعهد شده بودیم تا تحقیقات لازم در خصوص تولید اینورتر نیروگاههای خانگی را از طریق مرکز تحقیقات انرژی واحد اردبیل انجام دهیم و اکنون به همت تیم تحقیقاتی مرکز مذکور و با سرپرستی دکتر سلیمی، عضو هیات علمی گروه برق، مراحل تحقیقات پس از حدود دو ماه به اتمام رسیده و امکان  تولید بیش از 100 اینورتر در ماه فراهم شده است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل افزود: اینورتر تولید شده مشابه داخلی ندارد و حدود 20الی25 درصد ارزان تر از اینورترهای موجود در بازار است.

  عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: امیدواریم نسخه بعدی این اینورتر که قابلیت اتصال به شبکه دارند را تا یک ماه آینده روانه بازار کنیم.


تازه ترین اخبار

fapjunk.com