•  446
   1399/02/01 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل: تمرکز واحد پارس آباد در زمینه تولید بذر و نهال مورد نیاز منطقه
  دکتر اسحاق رسولی ضمن کم نظیر توصیف کردن ظرفیت ها و فرصت های موجود بخش کشاورزی شهرستان پارس آباد مغان، از تمرکز این واحد در زمینه بذر و نهال مورد نیاز منطقه خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در نشست آنلاین با رئیس واحد و اعضای هیات علمی گروه کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس آباد، ظرفیت ها و فرصت های موجود بخش کشاورزی در شهرستان پارس آباد مغان را در سطح کشور کم نظیرتوصیف کرد و گفت: منطقه مغان قطب کشاورزی کشور است و فعالیت کشت و صنعت مغان، کشت و صنعت پارس از امتیازات این منطقه بوده و همچنین ظرفیت جدیدی که با شروع فعالیت سد خدآفرین در این منطقه ایجاد می شود این منطقه را در سطح کشور به بزرگترین قطب کشاورزی تبدیل خواهد کرد.

  رسولی افزود: با توجه به موارد فوق و همچنین ظرفیتهای موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، ماموریت شهرستانی و مسئولیت اجتماعی واحد پارس آباد در وهله اول در زمینه تولید بذر و نهال ترسیم شده است.

  وی با اشاره به وجودرشته های تحصیلی زراعت با گرایش اصلاح نباتات در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد و همچنین رشته های تحصیلی گیاه پزشکی و تولیدات گیاهی با گرایش باغبانی در واحد پارس آباد و تعداد قابل توجه اعضای هیات علمی و برخورداری واحد از سه هکتار زمین زراعی مرغوب و آبی اظهار امیدواری کرد در زمینه تولید بذر و نهال پروژه های اجرایی تحولی در سال جاری در این واحد شروع شود.

   عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: با توجه به سیاستگذاری و تاکید دکتر طهرانچی برای ورود دانشگاه در زمینه کشاورزی دانش بنیان و تولید بذر، منطقه زرخیز مغان بهترین منطقه برای پیاده سازی این سیاست است.

  وی ضمن تاکید بر استفاده از تمام نخبگان و کارآفرینان منطقه مغان ابراز داشت: اعضای هیات علمی گروه کشاورزی و مدیران واحد باید از این فرصت طلایی برای نقش آفرینی هرچه بهتر در توسعه منطقه و برند سازی واحد پارس آباد مغان بهره ببرند.

   


تازه ترین اخبار

fapjunk.com