•  344
   1398/10/23 یادداشت ویژه؛ به‌مناسبت حادثه اخیر سقوط هواپیمای مسافربری و شهادت تعدادی از هموطنان عزیز
  سرپرست اداره کل روابط عمومی واحد اردبیل طی ارایه یادداشتی یاد و خاطره هموطنان عزیزی که در حادثه اخیر سقوط هواپیمای مسافربری به شهادت رسیدند، گرامی داشت.

   

  متن این یادداشت به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در صبح آدینه خبری ناگوار ملت بزرگ ایران و بلکه امت اسلام را داغدار کرد. داغ از دست دادن سرباز دلاور اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی.

  روزهای ماتم و اندوه آرام آرام می‌گذشت و حضور میلیونی و تاریخی مردم در مراسم تشییع در شهرهای مختلف و وداع بی‌نظیر در مراسم تدفین آن شهید بزرگوار، این موضوع را در معرض دید جهانیان گذاشت که اندوهی بزرگ و جبران‌ناپذیر بر دامن اسلام و جبهه مقاومت نشسته است. اما جز انتقام سخت، چیز دیگری نمی‌توانست التیام این داغ بزرگ باشد. حمله موشکی سپاه پاسداران در بامدادی دیگر، سیلی محکمی بر چهره پلید اسکتبار نواخت تا گام نخست تحقق وعده انتقام سخت برداشته شود. غریو ا... اکبر مردم انقلابی در سراسر ایران از یک‌سو نشان بر‌هم‌خوردن معادلات سیاسی و نظامی شیطان بزرگ در خاورمیانه و بلکه در جهان بود و از سوی دیگر قدردانی از رشادت و قاطعیت هم‌رزمان و یاران سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را اعلام کرد.

  اما آزمونی دیگر در راه بود. واقعه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری که در پس یک اشتباه انسانی جان قریب به 180 نفر را گرفت و ترازوی محکی شد برای همه مسئولان و مردم.

  اما در کوران مبارزه با جبهه کفر و در زمانی که آتش نفرت از آمریکا و ایادی استکبار عالم‌گیر شده و فرصت تاریخی برای از پای درآوردن ریشه مستکبران از منطقه فراهم شده است، دست‌هایی فتنه‌ای دیگر را جست‌و‌جو می‌کنند.

  اینکه که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم‌زمان با خدمت صادقانه در مناطق محروم و آسیب‌دیده از بلایای طبیعی، برای دفاع از ناموس این ملت به عرصه جنگ تمام عیار نظامی وارد شده است، نکند که غبار تردید میان‌مان پراکنده شود. سپاه نیرویی الهی است که خداوند در لحظه لحظه حیات طیبه‌اش جاری است. فرزندان این ملت که فریاد‌رس همه مظلومان عالم بوده و هستند، اینک مورد هجمه‌ی دیگری قرار گرفته‌اند. اینک با تقدیر از اقدامات شجاعانه این سربازان ولایت در مواجهه با سیاست‌های خبیث آمریکا و رژیم صهیونیستی، از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری عمیقاً ابراز تأسف کرده و به بازماندگان آنها تسلیت می‌گویم.

  با توسل به درگاه الهی و امید به اینکه با هوشیاری و بصیرت از این روزهای سخت به عافیت بگذریم، بر حفظ و حراست از سرمایه‌های انسانی و آبروی لشکر فدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید دارم و امیدوارم در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج ا...) و رهبری حکیمانه مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای شاهد عزت و اقتدار بیش از پیش ایران و ایرانی باشیم.


  سعید حاجی‌محمدی

  سرپرست اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

   

تازه ترین اخبار