•  599
   1398/03/27 رسولی مطرح کرد: تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب به دانشگاه حل مسأله
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب در راستای تبدیل شدن به دانشگاه حل مسأله است.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، اسحاق رسولی در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز رشد واحدهای فناور واحد اردبیل که ظهر امروز در دانشگاه برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در هفت محور تأکید دارند و در این میان پیشرفت نظام را در علم و پژوهش می‌دانند و در هیچ دوره‌ای از تاریخ این همه به علم و پژوهش توجه نشده است و دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب در راستای تبدیل شدن به دانشگاه حل مسأله است.

  وی بیان کرد: فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در راستای سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

  رسولی شرایط کنونی جامعه را حساس توصیف کرد و اظهار کرد: زمان، زمان ایستادن نیست و چه در سطح جامعه و چه در سطح دانشگاهی همه‌ی کسانی که مسئولیتی به عهده دارند باید تلاش کنند و بدون توقف حرکت کنند.

  وی تغییر و تحول را در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه دانست و افزود: در دانشگاه یک خانواده هستیم وجابه‌جایی نیروها باعث می‌شود فکرهای جدید وارد سیستم شود.

  وی به مسئولین جدید تأکید کرد: هر کدام از شما در زمینه‌ای تخصص دارید ولی در این مسئولیت باید بیشتر، از کار مدیریتی استفاده کنید و از ظرفیت‌های دانشگاه در پیشبرد اهداف و سیاست‌های دانشگاه استفاده کنید و تعامل سازنده با جامعه و صنعت داشته باشید و اهداف مراکز دانشگاهی را محقق سازید.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تحریم‌های دشمنان را بی‌اثر اعلام کرد و افزود: بعد از انقلاب کشور ما همیشه با تحریم‌ها مواجه بوده و در دنیای معاصر و دنیای شتابان علم و فناوری که استکبار جهانی، فناوری و علم را حاضر نیست در اختیار ما قرار دهد، دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم همیشه پیشگام بوده است.

  وی به تقویت هم‌پوشانی مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه اشاره کرد و افزود: جهت اکوسیستم تحقیقات و نوآوری باید باشگاه پژوهشگران جوان و مراکز رشد و مراکز پژوهشی با سایر حوزه‌های مرتبط، ارتباط بیشتری داشته باشند.

  رسولی نیاز جامعه را نقطه شروع تمام فعالیت‌ها معرفی کرد و افزود: ایده و محصول باید نقطه‌ی شروع بازار باشد و ما باید بازار محور باشیم.

  رسولی مسائل و مشکلات جامعه را برای دانشگاه فرصت دانست و توضیح داد: در این شرایط نقش فرد دانشگاهی غربالگری و اولویت‌بندی و تبیین دقیق مشکلات و سپس ارائه راه حل مناسب برای آن است.

  در این مراسم شاپور جعفرقلی‌نژاد به جای ابراهیم فتایی به عنوان رئیس جدید مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه معرفی و محمد خدادادی مقدم به جای علی احدزاده به عنوان رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و فرناز دانشور به عنوان رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل منصوب شدند.

   

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار