•  581
   1397/11/17 محمد عبداله: زبان فارسی نماد انقلابی است
  کارشناس مسائل سیاسی کشور نیجریه زبان فارسی را زبان و نماد انقلابی معرفی کرد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، مختار محمد عبداله در نشست بصیرت‌افزایی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: بدلیل اینکه امام خمینی‌(ره) با زبان فارسی انقلاب را رهبری کرد بنابراین باید این زبان را به‌عنوان ربان و نماد انقلاب دانست زیرا با این زبان با ظلم مبارزه کرد.

  وی افزود: ظهور امام، ظهور حق است که باطل را نابود کرد و دعوت امام برای انقلاب، متعلق به تمام دنیاست و فقط به ایران تعلق ندارد و همه انسانها با هر دین و مذهبی و هر زبانی باید شکرگزار این نعمت خداوندی باشند.

  محمد عبداله بیان کرد: انقلاب اسلامی باعث اتحاد شیعه و سنی در کشور نیجریه شد و اکنون رفتار و نیت ما در راستای انقلاب است.

  وی افزود: قبل از انقلاب هیچ‌کس جرأت نمی‌کرد بگوید شیعه هستم ولی الان در ایام عاشورا در مورد امام حسین‌(ع) صحبت کرده و عزاداری می‌کنیم.

  این کارشناس سیاسی گفت: انقلاب اسلامی همه آزادیخواهان و حق طلبان را در دنیا بیدار کرد و اکنون میلیون‌ها نفر در اروپا و آمریکا و آفریقا پیام امام را می‌شنوند و لبیک می‌گویند.

  وی تصریح کرد: در کل دنیا یک کشور بنام اسلام صحبت می‌کند و آن ایران است، کشورهای دیگر مانند عربستان مزدور اسرائیل و آمریکا هستند.

  محمد عبداله از مردم ایران خواست قدر امنیت و ثروت را بدانند زیرا‌که در بسیاری از کشورها یک نوبت غذا ندارند و نمی‌دانند بعد از خروج از خانه آیا سالم به خانه برمی‌گردند یا خیر.

   

   


  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نیز گفت: محدود کردن انقلاب اسلامی به ایران با آرمان‌های حضرت امام سازگاری ندارد و پیروزی مردم ایران به همه‌ی مسلمانان و ملت‌های مظلوم جهان تعلق دارد.

  دکتر اسحاق رسولی افزود: خدا را باید شاکر باشیم که در دنیای معاصر بعد از 1400 سال از ظهور دین مبین اسلام، رهبری بلنداندیش به ما عطا کرد که توانست مسیر تاریخ را از مسیر انحرافی برگرداند.

  وی با تأکید بر تأثیرگذاری انقلاب ایران در بیداری اسلامی در دنیا، بیان کرد: یکی از این تأثیرات انقلاب اکنون در نیجریه تحقق یافته و جنبش مسلمانان نیجریه شروع شده و امیدوارم این جریان، هویت جهانی پیدا کرده و با اتصال این دریاهای خروشان به همدیگر زمینه ظهور عدل گستر عالم، حضرت ولی عصر‌(عجل ا...) فراهم گردد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


تازه ترین اخبار