•  653
   1397/11/17 افتتاح اولین مرکز SCD دانشگاهی شمالغرب کشور در سما اردبیل
  اولین مرکز SCD دانشگاهی شمالغرب کشور با حضور معاون هماهنگی استانداری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و رئیس سازمان فنی و حرفه ای در سما اردبیل افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی واحد اردبیل، رئیس مرکز سما اردبیل در مراسم افتتاح این مركز گفت: حداقل 51 مهارت به دانشجویان و دانش آموزان سما اردبیل آموزش داده می‌شود.

  محمد اثنی‌عشری از تعریف چشم‌انداز برای مدون کردن فعالیت‌های سما در حوزه مهارت‌آموزی و توانمندسازی دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد و افزود: در این چشم‌انداز آموزش حداقل 50 مهارت به دانش‌آموزان و حداقل یک مهارت به دانشجویان هدف‌گذاری شده است.

  وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته امروز و همزمان با ایام مبارک دهه فجر مرکز SCD (ارتقای شایستگی‌های دانش‌آموزان و دانشجویان) سما به طور رسمی افتتاح می‌شود و این مجموعه تنها مرکز SCD دانشگاهی شمالغرب کشور است که با حمایت‌های رئیس دانشگاه آزاد استان اردبیل با امکانات قابل‌توجه و کم‌نظیری در سطح استان در راستای نیل به اهداف تعریف شده خدمات خود را آغاز می‌كند.

  اثنی عشری افزود: این مجموعه در حوزه مدارس 1500 دانش‌آموز و در حوزه دانشجویی نیز 1500 دانشجو را تحت آموزش قرار داده است که در 13 رشته فنی مهندسی و 5 رشته در کارشناسی ناپیوسته در حال تحصیل هستند.

  رئیس مرکز سما اردبیل با اشاره به سهم این مجموعه در حوزه دانش‌آموزان و دانشجویان افزود: مجموعه سما از لحاظ کمی و کیفی همواره در حال توسعه بوده و نگاه انبساطی در حوضه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است تا به مرور زمان سهم قابل توجهی از آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان را پوشش دهد.

  وی ادامه داد: در چشم‌انداز سما حرکت مدارس به سمت بازی‌محور و کارآفرینی در آموزشکده‌ها به سمت آموزش‌های فنی و حرفه ای به معنای واقعی کلمه پیش‌بینی شده و تلاش می‌کنیم در کمترین زمان و به شایسته‌ترین شکل ممکن خدمات در خور شأن جوانان را مهیا کنیم .

  اثنی‌عشری گفت: در حوزه آموزشکده فنی حرکت به سمت ایجاد مهارت‌های فنی و حرفه ای مدنظر قرار دارد تا با آموزش مهارت‌های لازم برای کارورزی و کارآفرینی دستاوردهای قابل لمسی را به جامعه جوان استان ارائه کنیم .

   وی ادامه داد: خوشبختانه آمارهای موجود نشان می‌دهد 70 درصد دانش‌آموختگان آموزشکده های سما جذب بازار کار شده‌اند که موفقیتی بسیار چشمگیر و دستاورد قابل قبولی است اما به همین آمار اکتفا نخواهیم کرد و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به گونه‌ای صورت گرفته که این آمار به صورت مداوم با افزایش روبرو شود .

  رئیس مرکز سما اردبیل با ارائه گزارشی از دستاوردهای این مجموعه گفت : کسب عناوین ورزشی، افتتاح 4 آموزشگاه و آزمایشگاه در بحث mrl، جوش، آسانسور، بتن، مکانیک و خاک، افتتاح مرکزSCD  ، همایش ملی معماری، تقویت و تحولات گسترده در مدارس، برگزاری دو رویداد موفق استارت‌آپ در سمای اردبیل، که این واحد را به عنوان مرکز ملی استارت‌آپ در سطح کشور مطرح کرد و ... از جمله دستاوردهای مرکز سما اردبیل است.

  اثنی‌عشری همچنین از موفقیت دانشجویان این مرکز در پذیرش مقالات ISI برای اولین خبر داد و افزود: این اتفاق یک استثناء در میان مجموعه‌های آموزشی استان است که به همت و تلاش دانشجویان این مجموعه چنین دستاورد ارزشمندی کسب شده است.

   

   

   

   


تازه ترین اخبار